Czy jesteś pewien że twoja instalacja fotowoltaiczna działa?

12 grudnia, 2022

Firma PowerOn Sp. z o.o. rekomenduje zaplanowanie przeglądu instalacji PV w celu wykrycia nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu za pomocą specjalistycznego oprogramowania opartego na algorytmie sztucznej inteligencji za pomocą drona.

dron
dron

Instalacja fotowoltaiczna – inspekcja dronem

Inspekcja instalacji fotowoltaicznej przy użyciu drona to najnowocześniejsze rozwiązanie sprawdzające stan instalacji na dachu domu, hali, firmy, farmy czy farmy fotowoltaicznej. Korzystając z naszego oprogramowania możesz zdiagnozować praktycznie każdy moduł, który negatywnie wpływa na działanie całego łańcucha , zmniejszając tym samym efektywność energetyczną w produkcji.

Inspekcje fotowoltaiczne dronami czyli badanie termowizyjne instalacji fotowoltaicznej w połączeniu z naszym „samouczącym się” oprogramowaniem opartym na algorytmie sztucznej inteligencji , jest skutecznym sposobem na systematyczną i precyzyjną diagnostykę , niezbędne dla modułów i instalacji w doskonałej sprawności przez wiele lat.

Właściciele instalacji fotowoltaicznych powinni przynajmniej raz do roku wykonać taką inspekcję w celu wyeliminowania wad i usterek, co umożliwi dokonanie ewentualnych reklamacji modułów lub innych elementów instalacji.

Regularna kontrola stanu instalacji fotowoltaicznej pozwala zidentyfikować wady modułów, które jeśli nie zostaną zidentyfikowane przed szczytem sezonu tj. w II i III kwartale roku mogą spowodować utratę przychodów nawet do 20 %.

Inżynierowie analizują obrazy termowizyjne przez kilka dni inspekcja dronem podczas jednego oblotu, przy wykorzystaniu oprogramowania, które umożliwia precyzyjna diagnostykę algorytmiczną. Wykrywa kategorię defektów takich jak:

  • dioda,
  • ogniwo,
  • hotspot,
  • rewers polaryzacji,
  • zabrudzenie (błoto, kurz, pył, odchody ptactwa),
  • zacienienie,
  • roślinność.

Zamówienie wykonania inspekcji instalacji fotowoltaicznej można złożyć na adres: 

kontakt@e-poweron.pl lub +48 515 792 391

Skorzystaj z formularza.
Rozpocznijmy współpracę!

Pomagamy w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów, analiz dokumentacji, wspieramy Cię przy wyborze sprzedawcy, a także podejmujemy się działań na rzecz optymalizacji Twoich kosztów związanych z dystrybucją.

Formularz kontaktowy