Dotacje na pompy ciepła i kolektory w nowej edycji Mojego Prądu

20 marca, 2023

Piąta edycja programu Mój Prąd zostanie rozszerzona o dotacje na pompy ciepła i kolektory słoneczne. Znacznie wzrośnie maksymalna wysokość dotacji, które będzie można otrzymać na wszystkie urządzenia objęte dofinansowaniem. Nabór wniosków ma ruszyć już w przyszłym miesiącu.

Mój Prąd 5.0

Kolejna odsłona programu ma się rozpocząć już w kwietniu br. Ministerstwo nie podało jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia przyjmowania wniosków i regulaminu Mojego Prądu 5.0.

Wiadomo, że dofinansowanie rozszerzone zostanie na dodatkowe urządzenia. Dotacje będzie można uzyskać także na kolektory słoneczne oraz gruntowe i powietrzne pompy ciepła.

O ile programy Mój Prąd, Moje Ciepło oraz Czyste Powietrze są adresowane wyłącznie do właścicieli domów jednorodzinnych, o tyle szefowa resortu klimatu przekazała wczoraj, że po dotacje m.in. na mikroinstalacje fotowoltaiczne w innych programach będą mogły zgłaszać się także firmy. Nabory wniosków w programach finansowanych ze środków Unii Europejskiej mają rozpocząć się pod koniec tego roku lub na początku 2024 roku.

Nawet 58 tys. zł

Anna Moskwa zaznaczyła wczoraj, że trwają jeszcze prace nad regulaminem piątej edycji Mojego Prądu. Poinformowała jednak, że w nowej wersji programu wzrośnie maksymalna wysokość dotacji. Będzie można otrzymać łącznie nawet 58 tys. zł.

Skorzystaj z formularza.
Rozpocznijmy współpracę!

Pomagamy w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów, analiz dokumentacji, wspieramy Cię przy wyborze sprzedawcy, a także podejmujemy się działań na rzecz optymalizacji Twoich kosztów związanych z dystrybucją.

Formularz kontaktowy