RANKING ładowarek samochodów elektrycznych 2022

2 czerwca, 2022

RANKING ładowarek samochodów elektrycznych 2022

Stacja ładowania – urządzenie elektryczne służące do ładowania akumulatorów i innych urządzeń elektrycznych (w tym pojazdów elektrycznych) zasilanych prądem elektrycznym, wyposażonych w akumulator. Energia elektryczna do stacji dostarczana jest z zewnętrznej sieci energetycznej. Stacja wyposażona jest w gniazdo ładowania jednego lub wielu zunifikowanych typów.

 

Ranking ładowarek samochodów elektrycznych wg. PowerOn:

  1. ABB – Oferuje najszybszą stację ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenie Terra 360 umożliwia jednoczesne ładowanie czterech samochodów. Aby uzyskać zasięg do 100 kilometrów wystarczą zaledwie 3 minuty ładowania. Dzięki maksymalnej mocy 360 kW, nowa stacja ładowania może w pełni naładować dowolny pojazd elektryczny zaprojektowany z myślą o dużej pojemności ładowania w czasie do 15 minut. Spełniając tym samym potrzeby dużej liczby użytkowników pojazdów elektrycznych, niezależnie od tego, czy ładują się szybko, czy chcą doładować baterię podczas zakupów. Stacje ładowania Terra 360 można instalować nie tylko na stacjach benzynowych, sklepach i punktach sprzedaży dla prywatnych kierowców EV, ale także na terenie firmy do ładowania pojazdów EV, dostawczych i ciężarowych.
  2. GeenWay – Liderem ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce pozostaje GreenWay, słowacki start-up w Polsce kierowany przez Rafała Czyżewskiego, byłego prezesa Energa Operator. Na początku tego roku firma dostarczyła 221 punktów szybkiego ładowania (DC) i 230 punktów normalnego zasilania (AC) w 178 lokalizacjach w całej Polsce. Ponadto świadczy usługi ładowania do 15 niepublicznych stacji ładowania, takich jak parkingi hotelowe.
  3. EVB24 – Firma od kilku lat produkuje nowoczesne stacje ładowania, charakteryzujące się wysokim poziomem innowacyjności w branży. Kupując ładowarki EVB wspierasz polską gospodarkę, ponieważ wszystkie stacje EVB24.pl są produkowane w Polsce. Charakteryzują się wysoką trwałością i jakością wykonania. – Naładuj pojazd prądem AC lub DC. – Wybór standardu punktu ładowania (CCS2, CHAdeMO, Type 2, Type 1). – Punkt ładowania dla dowolnej mocy ładowania. – 4 systemy ładowania.
  4. EKOENERGETYKA – Dostarcza rozwiązania dla producentów samochodów i autobusów elektrycznych, jak i operatorom sieci oraz punktów ładowania. Ekoenergetyka-Polska w 2019 roku, poinformowała o pomyślnym przejściu testów stacji ładowania o mocy 1,2 MW podając, że urządzenie może ładować do 16 autobusów elektrycznych jednocześnie.
  5. POWER EV – Oferuje ładowarki o maksymalnej mocy 300 kW. Power EV odpowiadają na potrzeby gmin, firm i użytkowników prywatnych, którzy chcą posiadać nowoczesny i niezawodny system w swoim domu. System inteligentnego ładowania to produkt kompletnej infrastruktury z zaadaptowaną przestrzenią parkingową. Ładowarka do samochodu elektrycznego obsługiwana jest zdalnie z pomocą dołączonej do zestawu aplikacji mobilnej i dedykowanej strony internetowej.
  6. Circontrol – Firma Circontrol została założona w 1997 roku. Hiszpański producent urządzeń do ładowania samochodów elektrycznych, w swojej działalności kieruje się innowacyjnością oraz jakością. Szczególne uznanie inwestorów zyskały tu modele: stacja ładowania Raption 50 i stacja ładowania Raption 100.
 

Sprawdź więcej szczegółów

Skorzystaj z formularza.
Rozpocznijmy współpracę!

Pomagamy w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów, analiz dokumentacji, wspieramy Cię przy wyborze sprzedawcy, a także podejmujemy się działań na rzecz optymalizacji Twoich kosztów związanych z dystrybucją.

Formularz kontaktowy