PowerOn na INTERSOLAR 2023!

26 czerwca, 2023

Targi Intersolar Europe w Monachium to wiodące na świecie targi branży solarnej i jej partnerów. W tym roku udało się zorganizować wystawę o rekordowej wielkości: w 17 halach i na terenie zewnętrznym o powierzchni wystawienniczej 180 000 metrów kwadratowych, ponad 2000 wystawców krajowych i międzynarodowych w tym najważniejsi na świecie producenci, dostawcy, detaliści i firmy usługowe, prezentują się na targach Intersolar Europe Messe Münche i prezentują najnowsze produkty, usługi, rozwój i innowacje techniczne w dziedzinie fotowoltaiki, słonecznej energii cieplnej, elektrowni słonecznych i infrastruktury sieciowej i pionierskich rozwiązań w zakresie integracji energii odnawialnych. W tym roku było ponad 106 000 odwiedzających ze 166 krajów aby zapoznać się z najnowszymi trendami rozwiązaniami i modelami biznesowymi.

„Jak zawsze widzimy na Targach Intersolar sporo komponentów fotowoltaicznych, takich jak moduły i falowniki. Bardzo duży nacisk został postawiony też na magazynowanie energii, a co najważniejsze, na systemy zarządzania energią, bez których nie da się efektywnie korzystać z tych magazynów”

Tym, co może zwrócić uwagę szerokiej publiczności zainteresowanej fotowoltaiką balkonową, są mikrofalowniki, z którymi na Targach pojawiło się wielu wystawców, a które są wykorzystywane w tego typu instalacjach. W przypadku większych falowników, na Targach można zaobserwować trend rosnących mocy hybrydowych modeli

Wystawcy

Na Targach w Niemczech nie mogło zabraknąć również polskich akcentów. Sporo firm z Polski wystawia się na Intersolarze.

„Partnerzy, z którymi się spotykamy na miejscu to: Corab, Kleve, Solaredge, Jinko Solar, Sungrow, Bauer Solar, Longi, Huawei, HIS Renewables i wiele innych”

Podczas największych europejskich targów branży fotowoltaicznej i magazynowania energii – Intersolar Europe 2023 – Huawei premierowo przedstawił szereg swoich nowych, inteligentnych produktów i rozwiązań dotyczących fotowoltaiki oraz magazynowania energii elektrycznej. Wspólnie z TÜV Rheinland firma opublikowała nowe branżowe standardy bezpieczeństwa dla rozwiązań z tego zakresu.

Laureaci konkursu Intersolar AWARD 2023

Międzynarodowe jury oceniło zgłoszenia do konkursu Intersolar AWARD 2023 i wybrało trzy firmy, których przełomowa technologia słoneczna najbardziej się wyróżniała. Tego wieczoru zwycięzcy odebrali renomowaną nagrodę branży solarnej na dużej scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym München (ICM). Jak pokazują laureaci, branża fotowoltaiczna wyznacza trendy dla nowego świata energii – od wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych (PV) i wysokowydajnych falowników po zrównoważone rozwiązania systemowe.

Technologie HUAWEI (Chiny): SUN2000-330KTL
SUN2000-330KTL to wydajny, a jednocześnie niedrogi falownik łańcuchowy do dużych instalacji fotowoltaicznych opracowany przez HUAWEI Technologies. Inwerter beztransformatorowy łączy w sobie bardzo wysoką wydajność 330 kilowatów (kW) z kompaktową konstrukcją i europejską oceną sprawności na poziomie 98,8 procent. Dzięki klasie ochrony IP 66 jest również zbudowany z myślą o trwałości. SUN2000-330KTL posiada również nowe rozwiązania, takie jak potrójne zabezpieczenie DC, które zapobiega występowaniu typowych problemów z systemami PV, a także technologię samoczyszczącego wentylatora, która zmniejsza błędy, obniżając koszty konserwacji. Jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi panelami słonecznymi. Werdykt panelu: Inteligentny i elastyczny falownik łączy technologie oparte na sztucznej inteligencji z nowoczesną, wysokowydajną elektroniką – w stosunkowo niskiej cenie.

Shenzhen Aiko Digital Energy Technology (Chiny): moduły ABC
Moduły ABC stworzone przez chińską firmę Aiko Solar, moduły fotowoltaiczne osiągają moc 610 watów przy sprawności 23,6 procent, czyli znacznie więcej niż większość dostępnych paneli. Moduły ze szklaną warstwą spodnią mają imponujące współczynniki temperaturowe i 30-letnią gwarancję na moc. Oprócz doskonałości technicznej, nowa linia Aiko Solar charakteryzuje się czystą estetyką i całkowicie czarnymi wariantami, pasującymi do szerokiej gamy projektów budowlanych. Panel pochwalił również Aiko Solar za metalizację modułów ABC bez użycia srebra, co znacznie zmniejsza zużycie srebra, a tym samym jest bardziej przyjazne dla środowiska.

WAVELABS Solar Metrology Systems (Niemcy): SINUS-360 ADVANCED
WAVELABS, firma jest jednym z największych na świecie producentów symulatorów światła opartych na diodach LED do pomiaru ogniw słonecznych. Jego SINUS-360 ADVANCED umożliwia dokładną i ultraszybką charakterystykę ogniw fotowoltaicznych w produkcji, badaniach i testach. Jego 27 indywidualnie sterowanych kanałów LED ma szczególnie jednorodne pole świetlne i jest w stanie odtworzyć warunki oświetleniowe prawie w każdym miejscu na Ziemi w sposób stabilny spektralnie. Urządzenie pomiarowe jest w stanie analizować wysokowydajne ogniwa, w tym ogniwa słoneczne typu HJT, TOPCon oraz tandemowe ogniwa perowskitowo-krzemowe. SINUS-360 ADVANCED umożliwia użytkownikom automatyzację testów, pomiarów i zbierania danych. Jego modułowa konstrukcja może również łączyć wiele metod analitycznych, takich jak elektroluminescencja i kontrola w podczerwieni. Największe wrażenie zrobiło na panelu źródło światła LED, monitorowanie widma światła w czasie rzeczywistym oraz tworzenie wartości w całym łańcuchu dostaw.

Ponad 650 wystawców prezentuje systemy magazynowania energii

Jednym z kluczy do bezpiecznych i stabilnych dostaw energii odnawialnej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jest magazynowanie energii, ponieważ może zapewnić elastyczność sieci energetycznej. „W Niemczech większość tej elastyczności jest wbudowana w ponad 650 000 domowych systemów magazynowania, podczas gdy coraz większa liczba firm instaluje komercyjne systemy magazynowania, a wielkoskalowe systemy magazynowania obsługują nasze sieci co sekundę” . Znaczenie magazynowania energii staje się oczywiste, gdy spojrzymy na rozwój ees Europe: w porównaniu z ubiegłym rokiem zarówno liczba wystawców, jak i powierzchnia wystawiennicza wzrosły ponad dwukrotnie. Ponad 650 wystawców zaprezentuje swoje produkty na ponad 45 000 metrów kwadratowych obejmujących pięć hal wystawowych i zewnętrzną powierzchnię wystawienniczą.

Power2Drive Europe 2023: Nowe technologie na rzecz przejścia na energię i mobilność

Trwająca transformacja w zakresie energii i mobilności napędza podaż elektromobilności i infrastruktury ładowania. Power2Drive Europe oferuje kompleksowy przegląd. „Elektromobilność jest kamieniem węgielnym udanej transformacji mobilności i w znacznym stopniu przyczynia się do dekarbonizacji. Tylko w 2022 roku po niemieckich drogach jeździło ponad milion e-pojazdów. Ich zdolność magazynowania wynosi już dziś 55 gigawatogodzin, czyli więcej niż wszystkie niemieckie elektrownie szczytowo-pompowe razem wzięte. Cel, jakim jest wprowadzenie 15 milionów pojazdów elektrycznych na niemieckie drogi do 2030 r., prowadzi do potencjału magazynowania wynoszącego 825 gigawatogodzin – to ogromny potencjał. Nawet jeśli tylko część tej mocy zostanie wykorzystana do stabilizacji sieci, będzie to miało kluczowe znaczenie dla sukcesu nowego świata energii i mobilności”.

EM-Power Europe 2023: Na rzecz holistycznego systemu energii odnawialnej

Sieć energetyczna przyszłości musi być cyfrowa, elastyczna, inteligentna i zintegrowana, jeśli ma gwarantować niezawodne dostawy energii odnawialnej przez całą dobę. „Przejście na weryfikowalny system dopasowywania produkcji bezemisyjnych źródeł energii do godzinowego zużycia może pomóc przyspieszyć dekarbonizację sieci, obniżyć koszty, zwiększyć dokładność raportowania emisji dwutlenku węgla i ułatwić elastyczność systemu”, mówi Bruce Douglas, Dyrektor ds. Biznesu i Komunikacji w europejskim stowarzyszeniu branżowym Eurelectric. Modernizacja sieci elektroenergetycznej do sieci inteligentnej, integracja koncepcji prosumentów, e-mobility i power-to-heat w całościowy, odnawialny system energetyczny oraz wydajne, całodobowe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to focus na targach EM-Power Europe 2023. W porównaniu z ubiegłym rokiem o 40 procent więcej wystawców zaprezentowało produkty i rozwiązania dla nowego świata energii.

targi intersolar

Skorzystaj z formularza.
Rozpocznijmy współpracę!

Pomagamy w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów, analiz dokumentacji, wspieramy Cię przy wyborze sprzedawcy, a także podejmujemy się działań na rzecz optymalizacji Twoich kosztów związanych z dystrybucją.

Formularz kontaktowy