Samochód elektryczny używany

6 lipca, 2022

Samochód elektryczny używany, czy warto?

  • Należy mieć na uwadze, że większość samochodów elektrycznych, które możemy znaleźć na Polskich serwisach ogłoszeniowych są niekompletne lub uszkodzone.
  • W niektórych przypadkach naprawy samochodów elektrycznych są niezwykle kosztowne a w praktyce często niemożliwe.
  • Zakup sprawnego akumulatora to wydatek rzędu  25-60 tys. Mowa o bateriach używanych, pozyskanych z rozbitych samochodów, które są zwykle o połowę tańsze od nowych. Natomiast samochody renomowanych marek są wyposażane w wytrzymałe akumulatory, które posłużą przez długie lata.
  • Podwyższona wydajność – silnik elektryczny to również większa wydajność.
  • Niższa awaryjność – silniki EV posiadają nieskomplikowaną budowę, co stanowi ogromną zaletę. Nie ma konieczności wymiany filtrów, czy też olejów.
  • Ustabilizowane koszty – ceny energii elektrycznej nie zmieniają się tak dynamicznie, jak ceny paliwa.
  • Polacy uważają, że auta elektryczne są tańsze w utrzymaniu niż spalinowe

Coraz większą popularnością cieszą się samochody elektryczne. Na rynku pojawiają się nowe modele kultowych marek. Pojazdy elektryczne są uważane za wydajne i niedrogie w utrzymaniu. Oczywiście mają one nie tylko zalety , ale także wady , które należy poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie samochodu. Pojazdy elektryczne oferują duży komfort użytkowania. Pozwalają również na znaczną redukcję kosztów. Należy zauważyć, że zakup samochodu elektrycznego jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Silniki elektryczne minimalizują emisję spalin. Nabywcy używanych pojazdów elektrycznych muszą też przygotować się na zupełnie nietypową awarię. Przykłady obejmują problemy z ładowaniem, wrażliwość instalacji na wilgotność lub temperaturę, komunikaty trybu awaryjnego i inne. Mając to na uwadze, przed zakupem pojazdu elektrycznego warto skontaktować się z serwisem, który dokona ewentualnych napraw.

Dopłaty do używanych samochodów.

Zdecydowana większość ankietowanych stwierdziła, że ​​dotacje powinny być skierowane do wszystkich odbiorców (78%), w tym osób fizycznych i firm. Z kolei proponowana kwota dotacji powinna wynosić około 15 000 zł – średni wynik prezentowany przez 88% respondentów. Dopłaty do używanych samochodów elektrycznych na zasadach programu „Mój elektryk” to nowy pomysł, który miałby zachęcić kierowców do rezygnacji z auta spalinowego. Aktualnie dofinansowanie obejmuje jedynie nowe samochody elektryczne. W przypadku zakupu samochodu elektrycznego możemy także skorzystać z dopłat w ramach programu „Mój elektryk”. W sytuacji osób fizycznych maksymalna cena pojazdu kwalifikująca się do dotacji wynosi 225 000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania to 18 750 zł.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny:

  • nie jest określona maksymalna cena samochodu,
  • maksymalna kwota dotacji wynosi 27 500 zł.

Samochodu, na który przyznana została dotacja nie można sprzedać przez 24 miesiące od dnia zakupu.

Sprawdź szczegóły dofinansowania ORAZ zapoznaj się z naszą ofertą „Stacje ładowania samochodów elektrycznych”

Skorzystaj z formularza.
Rozpocznijmy współpracę!

Pomagamy w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów, analiz dokumentacji, wspieramy Cię przy wyborze sprzedawcy, a także podejmujemy się działań na rzecz optymalizacji Twoich kosztów związanych z dystrybucją.

Formularz kontaktowy