Fotowoltaika z magazynem energii

3 listopada, 2022

Magazyn energii to rozwiązanie, które umożliwia magazynować energię nadwyżką produkcji w ciągu dnia. Magazyny energii to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które chcą wykorzystywać ją na własne potrzeby, ponieważ gdy energii z fotowoltaiki już brakuje to energia do budynku płynie z magazynu energii przez falownik do urządzeń domowych. Dzięki temu systemowi możesz cieszyć się własną energią o każdej porze dnia i nocy.

Magazyny energii – Twoja energia z fotowoltaiki

Dzięki magazynu energii możemy wykorzystać 100% energii generowanej przez system fotowoltaiczny. W przypadku awarii zasilania energia zmagazynowana w systemie fotowoltaicznym będzie bezpiecznie i nieprzerwanie zasilać Twój dom i wszystkie urządzenia. Jednak aby system działał, budynek musi być zasilany z sieci elektrycznej.

Jak działa magazyn energii?

  • Wykorzystuje 100% wytworzonej energii.
  • Jesteś energetycznie niezależny Magazynowanie energii zapobiega przeciążeniu sieci.
  • Przyjazny dla środowiska, ponieważ wykorzystuje wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych.
  • Zwiększ swoje oszczędności na rachunkach.
jak dziala magazyn energii

Magazyn energii HUAWEI

Huawei SUN2000 dla serii falowników o mocach od 3kW do 10kW, czyli 3KTL, 4KTL, 5KTL, 6KTL, 8KTL i 10KTL w wersji M0 oraz M1 można podłączyć dedykowany magazyn energii Luna2000. Istnieje możliwość podłączenia zestawu magazynów o pojemności do 30kWh. Kompletna jednostka magazynująca energię składa się z segmentów o wielokrotności 5kWh, jeden zestaw może zawierać do trzech jednostek magazynujących (pojemność 5kWh, 10kWh lub 15kWh) obsługiwanych przez jeden moduł sterujący LUNA200DC. Falowniki HUAWEI SUN2000-3-10KTL serii M0/M1 obsługują do dwóch modułów sterujących LUNA2000DC.

Magazyn energii z dotacją Mój Prąd 4.0

Zakup magazynów energii może być dotowany z programu Mój Prąd. Dotację możesz dostać na nową instalację fotowoltaiczną z magazynem energii jak i na magazyn energii montowany do istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika z magazynem energii

  • Dofinansowanie nawet 12 500 zł
  • Tylko dla nowych instalacji

Magazyn energii do istniejących instalacji fotowoltaicznej

  • Dofinansowanie nawet 7500 zł
  • Konieczny jest falownik hybrydowy lub wymiana falownika na hybrydowy
  • Prosument musi rozliczać się w systemie net-billing

Skorzystaj z formularza.
Rozpocznijmy współpracę!

Pomagamy w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów, analiz dokumentacji, wspieramy Cię przy wyborze sprzedawcy, a także podejmujemy się działań na rzecz optymalizacji Twoich kosztów związanych z dystrybucją.

Formularz kontaktowy