Longi wprowadza serię kolorowych modułów fotowoltaicznych

27 grudnia, 2022

Chiński producent Longi w ramach zaprezentowanej niedawno najnowszej generacji modułów fotowoltaicznych Hi-MO 6 wprowadzi na rynek moduły z serii Artist. Będą to kolorowe moduły PV, przeznaczone do budowy niekonwencjonalnych systemów solarnych.

Kilka tygodni temu Longi zaprezentował swoją najnowszą generację modułów fotowoltaicznych Hi-MO 6. Jak twierdzi producent, najbardziej wydajny moduł z najnowszej serii, dzięki zastosowaniu technologii HPBC (Hybrid Passivated Back Contact), która ma znacząco poprawiać pochłanianie światła, uzyskuje maksymalną sprawność na poziomie 22,8 proc.

Seria Artist

Na stronie internetowej chińskiej firmy wśród modułów z serii Hi-MO 6 znajdują się także produkty z serii Artist. Jest to zdecydowanie nietypowa seria modułów, wyróżniająca się kolorami.

Jak informuje chiński producent, różne odcienie modułów zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanej techniki wytwarzania szkła. Firma przygotowała dla klientów pięć kolorów: beż, jasny beż, ciemny beż oraz szary i morski.  

Obecnie producent nie podaje jeszcze na swojej stronie szczegółów technicznych dotyczących nowej serii paneli fotowoltaicznych Artist. Nie umieścił kart katalogowych ani podstawowych danych technicznych. Można się jednak domyślać, że seria Artist nie będzie tak wydajna jak flagowe moduły z generacji Hi-MO 6, których sprawność sięga aż 22,8 proc.

Moduły dla wymagających

Seria modułów fotowoltaicznych Artist jest przeznaczona głównie dla klientów poszukujących nietypowych rozwiązań związanych z estetyką. Dzięki szerokiej palecie kolorów moduły Longi Artist będą miały szansę spełnić takie oczekiwania. Nowa seria modułów z dużym prawdopodobieństwem znajdzie zastosowanie w sektorze fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), gdzie komponenty fotowoltaiczne będą mogły stanowić uzupełnienie elewacji budynku.

Skorzystaj z formularza.
Rozpocznijmy współpracę!

Pomagamy w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów, analiz dokumentacji, wspieramy Cię przy wyborze sprzedawcy, a także podejmujemy się działań na rzecz optymalizacji Twoich kosztów związanych z dystrybucją.

Formularz kontaktowy