Pompy ciepła biją rekordy. Polska z największym wzrostem sprzedaży

22 lutego, 2023

Ubiegły rok był rekordowy pod względem instalacji pomp ciepła w Europie. Najwięcej sprzedanych instalacji było we Włoszech, a największy wzrost sprzedaży nastąpił w Polsce. Wraz z trendem oszczędzania, ekologia kieruje również wyborem inwestorów, którzy chętnie przestawiają się na pompy ciepła. Taki poziom zainteresowania pokazuje raport polskiej organizacji na temat rozwoju technologii pomp ciepła. Sprzedaż pomp ciepła w stosunku do 2020 roku wzrosła o 88 procent, a to oznacza blisko 80 tyś zamontowanych w domach pomp.

Pompa ciepła — inwestycja ze zwrotem, która się opłaca

Patrząc na rynek sprzedaży odnawialnych źródeł ciepła trzeba przyznać, że pompy ciepła nie najtańszą inwestycją. Koszty zakupu i instalacji oscylują wokół 50 000. zł, ale ta metoda ogrzewania daje najlepsze efekty, co prowadzi do wysokiego zwrotu z inwestycji.

Ubiegły rok okazał się rekordowy dla instalacji pomp ciepła w Europie. Najwięcej urządzeń sprzedano we Włoszech, przy czym Polska okazała się krajem o największym wzroście sprzedaży. 

Z danych tych wynika, że ​​inwestycja – choć na pierwszy rzut oka wydaje się kosztowna – okazuje się najbardziej ekonomiczna i ekologiczna. Pompy najczęściej wybierane przez Polaków to te, które pobierają ciepło z powietrza i wody. Gruntowe pompy ciepła wciąż nie cieszą się zbytnią popularnością, choć obserwuje się w tym segmencie trend wzrostowy, co pozwala sądzić, że w najbliższych latach rozwiązanie to znajdzie kolejnych zwolenników. Trzeba pamiętać, że Polska, jako kraj zobligowany do dekarbonizacji, przywiązuje dużą wagę do wyboru alternatywnych, ekologicznych obiektów, które w dłuższej perspektywie będą również szanować portfel użytkownika. 

Skorzystaj z formularza.
Rozpocznijmy współpracę!

Pomagamy w przeprowadzaniu specjalistycznych audytów, analiz dokumentacji, wspieramy Cię przy wyborze sprzedawcy, a także podejmujemy się działań na rzecz optymalizacji Twoich kosztów związanych z dystrybucją.

Formularz kontaktowy